KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752017
nr 1475 2017
Ingrid Jövinger
(1894-1976), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 72x53 cm, yttermått inklusive ram: 97x72 cm
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:16:59
29/5 17:08:26
20/6 18:49:29
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Ingrid Jövinger
Läs mer om Ingrid Jövinger